Herečka a zdatná kuchařka Markéta Hrubešová (40) na léta školou povinná vzpomíná celkem s nostalgií. Patřila totiž mezi vzorné žáky, kteří jsou snem snad každého kantora.

Hvězda seriálu Cesty domů, kde hraje Marianu Čermákovou, ve škole prý jen zářila. Obvykle měla samé jedničky, jen v šesté třídě jí zkazila vysvědčení trojka z matematiky.

"Postupně jsem ale známky vytáhla a zase se dopracovala k jedničkám. Nedělala jsem žádné průšvihy, jen jednou jsem zazlobila, a to mě ještě navedla moje o pět let starší sestra," nechala se slyšet Hrubešová.

"Naše paní učitelka vyloženě nesnášela na tabuli nápisy typu ´Vánoce jsou svátky klidu a míru, nezkoušejte naši třídu´. Sestra mě škodolibě přesvědčila, abych nějakou takovou větu na tabuli napsala. Což jsem udělala, a ještě navíc s chybou," zavzpomínala pobaveně herečka.

Ve škole ji bavily spíš humanitní předměty, na rozdíl od matematiky, fyziky nebo chemie. "Můj tatínek léta pracoval na ČVUT na strojní fakultě a nechápal, jak on, matematický expert, může mít takovou dceru," směje se Markéta.

Foto: Archiv FTV Prima