Spojit příjemné s užitečným. Přesně podle tohoto hesla si Martin Dejdar (48) pravidelně obouvá brusle, ať už ty klasické nebo kolečkové.

"Celé to vzešlo z natáčení seriálu Poslední sezóna, kdy mi bylo líto, že už se na brusle nepostavím. Což mi přišla škoda, tak jsme dali dohromady tým HC Olymp, který už se drží sedm let," pochvaluje si kapitán týmu Dejdar, který zlanařil například Sagvana Tofiho, Jiřího Mádla nebo Davida Suchařípu.

I když přiznává, že se na prknech, co znamenají svět, cítí jistěji než na ledě, hokej ho nesmírně baví. Nehledě na fakt, že se díky němu drží ve skvělé formě.

Známý herec si nemůže vynachválit také to, že se pro tento sport nadchnul také jeho syn Matěj. "Mám z něj obrovskou radost, je hrozně šikovný, na ledě válí," dme se pýchou šťastný otec. A pokud zrovna Dejdar nemůže trénovat na ledě, vyráží na inline brusle, které vytahuje vždy, když má volnou chvilku. A dělá dobře.

Dejdar_brusle

Inline bruslení

Díky tomu, že vliv otřesů na páteř a klouby je oproti běhání poloviční, je často doporučovaným sportem. Během inline bruslení navíc spálíte stejné množství kalorií. Za hodinu klidné jízdy člověk spálí zhruba 400 kalorií. To odpovídá například jednomu menu od McDonalda. Bruslení má také větší vliv na aktivitu svalů na kyčlích, stehnech a holeních než při běhu nebo jízdě na kole.

Foto: Herminapress a HC Olymp