V záplavě všech sofistikovaných sportů, které naše celebrity rády jmenují, se běh může jevit trochu fádně. I přesto má mnoho příznivců. Například Tereza Kostková (36) na něj nedá dopustit.

Hvězda seriálu Cesty domů se snaží sportovat pravidelně, hned několikrát do týdne. Oblíbila si zumbu, běhá na pásu, ale ráda si vyběhne i do terénu. Zvláště když jde o dobrou věc, to se k ní pak přidá i její kolega a herecký partner Miroslav Etzler, který sportem žije.

Miroslav Etzler, zavod, beh

"V mládí jsem běh nesnášela, ale postupem času jsem si k němu našla cestu. Teď pravidelně běhám tak čtyřicet minut a střídám to s rychlou chůzí nebo během do kopce," vysvětluje Kostková. Nejčastěji běhá na páse a nejraději pak se sluchátky v uších. "Bez nich mě nezastihnete," směje se sympatická herečka.

Běh si oblíbila také "blbá blondýna" Iva Pazderková, která vybíhá i třikrát týdně, zpravidla sama a tento pohyb si nemůže vynachválit. Nedávno se zúčastnila také Lodičkového běhu, kdy v centru Prahy vyběhla na paradních podpatcích.

Pazderkova

 

Běh a jogging Nesnažte se hned na začátku lámat rekordy, pohyb si tím jenom znechutíte. Ve výsledku docílíte stavu, kdy spálíte méně než 110 kaloriií za jeden kilometr, a to kvůli nízké rychlosti a malé tepové frekvenci. Střídejte proto běh s rychlou chůzí a pomalu přidávejte. Říká se, že abyste spalovali správně a hubli, měli byste být schopni při běhu mluvit. Samozřejmostí pak jsou vhodné kvalitní boty, bez nich rozhodně nevybíhejte, stejně jako bez strečinku, tedy pořádného protažení před i po běhu.

Foto: Herminapress.cz