Herečka Jitka Schneiderová (40) sice není žádný sportovní maniak, i přesto si i ona našla aktivitu, která ji baví. Oblíbila si cvičení pilates.

"Hodně se o něm mluvilo a mluví, takže se informace o pilates dostala před lety i ke mě. Zkoušela jsem různé varianty a nakonec jsem zakotvila ve studiu More Than Pilates," svěřila se pro iGlanc.cz Schneiderová, která cvičí na přístrojích typu reformer. "Líbí se mi hlavně prostředí a trenérky. Chtěla bych tu pravidelně cvičit, minimálně několik měsíců," dodala hvězda seriálů Přešlapy a Ententýky.

Pilates_Schneiderova

Ke cvičení ji přivedla hlavně touha "změnit tělesnou schránku". Hýbe se ale i proto, že ji to prostě baví. "Upřímně? Cvičím proto, že je hodina za mnou a najednou mi endorfiny. A taky si výborně protáhnu tělo," směje se Jitka, která si kromě aktivního sportu oblíbila i ten televizní. "Ráda se dívám hlavně na tenis, golf a skicrossaře Tomáše Krause," dodává.

Pilates na přístrojích Známé cvičení na podložce lze díky přístrojům typu reformer usnadnit a zefektivnit. O co ve skutečnosti jde? Reformery jsou v podstatě pojízdné vozíky umístěné do vodorovného rámu, připevněné pomocí pěti pružin a mají nastavitelnou míru tuhosti. Reformer pracuje s pevným i pohyblivým bodem, díky čemuž skvěle kopíruje princip svalové akce. Získáváte tak daleko lepší kontrolu pohybu a jistotu, že už od prvního cvičení zapojujete správné svalové skupiny.

Jitka Schneiderova_01

Foto: Archiv studia More Than Pilates