Že vám jeho jméno nic neříká? Pak vězte, že za něj hovoří mnoho voňavých bestsellerů, kterými se denně po celém světě navoní desítky milionů lidí!

Už ve svých čtyřiadvaceti letech vytvořil svou první veleúspěšnou vůni „Le Mậle“(1995) pro značku Jean Paul Gaultier, o několik let později si otevřel ateliér, kde tvoří parfémy na zakázku a v roce 2009 založil vlastní značku Maison Francis Kurkdjian a současně otevřel svůj butik v Paříži. Stalo se tak v době ekonomické krize a v odvětví, který parfumérům zrovna velký prostor pro tvorbu nedával.

francis 2

 

Aby Francis Kurkdjian ustál tlak doby, musel přijít s něčím opravdu velmi výjimečným. A to se podařilo. Jeho značka, jíž charakterizuje čistota, sofistikovanost, smyslnost a jemný perfekcionismus, je dnes dostupná ve více než 150 prestižních obchodech po celém světě. A právě v těchto dnech představil kreativní tým mladého talentovaného parfuméra jeho úchvatné vůně i v pražském beauty concept storu Ingredients! (www.ingredients-store.cz)

MFK-Lumière Noire femme bottle

Ocenění: 2001 – Cena Francois Coty (parfémový oskar) za celoživotní dílo 2008 – Cena parfumér roku – Cosmétique Magazine 2008 – Jmenován rytířem Řádu umění a literatury francouzským ministrem kultury

Francis Kurkdjian vytvořil například tyto slavné vůně: Armani Mania Elizabeth Arden Green Tea Dior Cologne Blanche a Eau Noir Lancome Miracle Homme Lanvin Rumeur Davidoff Silver Shadow Elie Saab Le Parfum Yves Saint Laurent Kouros Eau d’été Escada Lily Chic

Foto: Archiv