Filmový festival v Karlových Varech skončil a užuž to vypadalo na klasickou "okurkovou sezónu". Té ale zpěvačka Iveta Bartošová (47) a její "princové" Josef Rychtář a Zdeněk Macura nedali šanci.

Není to hezký příběh. Zpěvačku, která ještě před několika lety vypadala jako ze žurnálu, střídá strhaná, neupravená paní ve vytahaném tričku s nepřítomným výrazem ve tváři. Do toho její (možná již) bývalý přítel Rychtář a oddaný ctitel Macura, který ji prý kamsi "unesl".

Policie po ní zuřivě pátrá a její "ochránci" se zatím v médiích dohadují o tom, kdo jí víc a nebo méně (ne)pomohl. Sama Bartošová se pod vlivem alkoholu a psychofarmak změnila v bezvládnou loutku, smutného maskota této kauzy. S největší pravděpodobností ani neví, kde vlastně je, jak se tam dostala a že její životní příběh s napětím sleduje celá republika.

"Žabulinko, tak kdepak jsi? Pověz, přijedu pro tebe, miluju tě," říká Rychtář své princezně, která mu téměř v přímém přenosu nesrozumitelně kuňká a mumlá do telefonu.

Zatímco mnohé lidi by to zmobilizovalo a postavilo na nohy, protože ostuda je v Česku silný soupeř, nemocná Iveta už takové signály vůbec nevnímá. Dávno je jí bližší lahev než to, co si o ní lidé a rodina pomyslí.

O to smutnější je fakt, že se ani Rychtář ani Macura nesnaží, aby jejich chráněnka vyhledala odbornou pomoc. Naopak! Její mizérii prodávají v hlavním vysílacím čase. Možná stále naivně věří, že to budou právě oni, kdo ji z osidel závislosti a psychických problémů dostanou. Možná je to ale jen o tom, že jsou to ješitní chlapi, takoví "dva kohouti na jednom smetišti".

Na vyléčení Bartošové to ale stačit nebude. Nehledě na fakt, že si problémová pěnice určitě najde jiného rytíře. Vyvolávat v některých lidech lítost a potřebu ochraňovat totiž za ta léta ovládá víc než skvěle!

Foto: Herminapress.cz