Režisér Ondřej Sokol (41) ví, co je to přátelství. Se svým dlouholetým parťákem Martinem Fingerem, s nímž se zná téměř od kolébky, teď navíc natáčí film Krásno.

"Vyrůstali jsme spolu na sídlišti v Šumperku. Potom jsme se pár let neviděli, ale sotva jsme se znovu potkali na gymplu, žili jsme už jen divadlem a muzikou, tvořili jsme, nahrávali jsme rozhlasové hry…," zavzpomínal Sokol.

Z rodného města oba po gymnáziu odešli, aby se znovu potkali na pražské DAMU. Spolupracovali spolu například v Činoherním klubu, kde Ondřej režíroval několik her a kde oba momentálně působí, nebo v představení Michala Suchánka Večírek.

Jejich zatím poslední a nejintenzivnější společnou věcí je krimi komedie Krásno, ke které společně napsali scénář. Vychází totiž z událostí v jejich životě, řeší návrat do rodného města, ale i závažná témata jako je například úmrtí matky.

"Snažíme se najít ironický pohled na věci, které komické nejsou. Jde jen o to umět to citlivě zachytit, najít tu správnou optiku, jak to sejmout," vysvětlil režisér Sokol.

Diváci se kromě něj a Fingera mohou těšit také na Janu Krausovou, Karla Rodena nebo Jaroslava Plesla.

roden-krausova-plesl

Foto: Archiv