Soolista je českou značkou módního designu a je známa především díky střihově atypickým a osobitým dámským košilím. V nové kolekci Ptáci se zaměřuje nově i na pánské modely. Autorkou je architektka Zuzana Hartlová.

Modely vycházejí jednotně z typologie košile a vynikají svou čistotou, ať už jde o tvar nebo materiály, v tomto případě bavlna, hedvábí, vlna a kašmír v barvách ptačí šedi.

„Pánská móda je u nás hodně opomíjenou disciplínou. Navrhovat pánské modely v sobě navíc pro mě neslo poměrně velkou výzvu. Oproti velmi volnému přístupu k dámskému designu, musí být návrhář u mužských střihů a celkového pojetí mnohem více obezřetný. Chtěla jsem se vyvarovat jakkoliv zjemnělým až zženštilým formám, a přesto vytvářet modely originální ve svém tvaru a střihu“, říká designerka Zuzana Hartlová.

Kolekce je inspirována přírodou a její surovostí, čistotou a racionalitou; konkrétně pak bohatou a tak různorodou ptačí říší. Vznešenost, elegance, úžasné tvary, ale i konkrétní vlastnosti ptáků inspirovaly střihy a pojetí modelů kolekce.

Modely prosté od dekoru, barev a zdobení, nechávají vyznít čistotě formy. Silný důraz na proporce, měřítko, tvar a provedení detailu odkazují přímou linkou k autorčině původní profesi.

Neobyčejně zajímavou kolekci je možné zakoupit na www.molo7.cz.

Foto: Archiv