Velká Británie slaví! Princi Williamovi (31) a jeho manželce Kate (31) se v pondělí odpoledne narodil tolik očekávaný potomek, k němuž se upínaly zraky celé země. Prvorozený syn přitom nebyl žádné tintítko, na svět přišel s úctyhodnými 3,8 kilogramy.

Takový poprask Británie už dlouho nezažila! Nemocnice, do níž Kate přivezli, byla od té doby v obležení novinářů, ale i fanoušků ostře sledovaného páru a královské rodiny vůbec. Po princi Charlesovi a Williamovi jde totiž o dalšího následovníka trůnu.

Narození následovníka trůnu přišlo takříkajíc za pět minut dvanáct. Někteří Britové totiž pod tíhou nejrůznějších skandálů královské rodiny o monarchii a její úloze dost pochybují.

Nepřidal tomu ani vztah prince Charlese s Camillou, ani provokativní večírkové eskapády prince Harryho. Příznivci královské rodiny proto nejvíc nadějí vkládali právě do vztahu umírněného Williama se sympatickou Kate.

Nyní se už celá země třese na první snímky miminka, stejně jako na to, jak se bude chlapeček jmenovat. Sázkové kanceláře favorizují jména James a George.

BRITAIN-LONDON-ROYAL-KATE-GIVING BIRTH-BOY

Foto: Profimedia