Milé dámy, páni, dnes se  s vámi musím podělit o to, co mě fakt rozhodilo. Dvě věci: volal mi někdo z nějakého bulváru, aby mi řekl, že někdo, kdo se živí pornem, bude v bulvárním plátku pomlouvat mojí figuru, a co já na to?

Neznám toho pána, který se prý dobře živí svou mužnou chloubou a nevadí mi to. Vadí mi ale, že si mne bere do úst (asi je ze své „práce“ zvyklý brát si do úst ledacos), a že jsem tak dávána do souvislosti s někým, s kým bych nechtěla strávit ani minutu svého života. Vadí mi hlavně ale to, že se popřává sluchu zlým, vulgárním a nechutným kecům a vadí mi, že jsem obětí téhle špíny, i když už jsem zralá, momentálně hodně smutná, žena. A vadí mi, že nám všem - kteří tyhle hrůzy nesnášíme - to nevadí natolik, abychom proti tomu konečně něco dělali!

A pak mi ještě vadí, že jsem se dozvěděla, že letos nedostal grant Sjezd světových spisovatelů, ale že se ty peníze přidělili na Bierfest.

Hm! Pivo je fajn! Na Bierfestu pivo teče proudem, pak se vůkol potácejí opilci, vše páchne zvratky a močí a… Spisovatelé ať se taky napijí a dají pokoj! Bierfest rozhodně žádnou státní podporu nepotřebuje! A jestli ji dostal, tak je to důkaz, že tenhle náš stát o žádné chytré řeči nestojí! Že mu vyhovují holé zadky a místo mozku chlast! Ach jo…