Může být sladký a načechraný jako jahodový koktejl, ale i trpký jako šťovík. Jaký bude, to předem neodhadnete. Chcete se do toho vůbec pouštět?

Lidé se scházejí a rozcházejí, důvody k tomu rozpojit něco, co fungovalo, bývají všelijaké a ne vždy se podaří na toho, s kým jste po nějakou dobu sdílela nejen lože, ale i zážitky či svoje nejniternější pocity, zapomenout. Tím spíš, když vám něco z toho, co jste spolu prožívali, chybí. A tím něčím může být i sex.

Když sladké chvíle zhořknou „Když jsme se nedávno potkali, oba jsme byli v té chvíli volní. Uvnitř jsme věděli, že se nechceme dát znovu dohromady, protože naše názory byly v mnoha věcech rozdílné, ale sex byl skvělý. Tak proč si to nezopakovat?“ svěřila se mi kamarádka. Pak dodala, že nejzvláštnější na tom bylo to, že se styděla. Bylo dobře, že do toho spolu šli? Poprvé se jim to určitě líbilo, i podruhé, potřetí… Pokud ovšem ve vztahu, jehož jediným jmenovatelem je sex, pokračují, pravděpodobně se dříve či později dostanou i k probírání důvodů rozchodu či nových partnerů… A sladké chvíle zhořknou… Kdoví, jestli se nakonec nerozejdou navždy.

6614518_l

Pocit zadostiučinění Skočit do postele s expartnerem, se kterým vás dnes nespojuje už nic jiného, než právě sex, může mít mnoho důvodů.  Takový sex může být i berličkou, kterou podpíráte své sebevědomí ve chvíli, kdy jste sama. Není to totiž jen o orgasmech, které koneckonců můžete mít i bez muže, ale o tom, že si potřebujete dokazovat, že vás ještě někdo vůbec chce. Nebo je pro vás zadostiučiněním, že ten, který vás před časem odkopl pro jinou, pod vámi dnes sténá… a vy si v koutku duše myslíte, že ho k sobě opět připoutáte – vždyť vám to v posteli tak jde! Ale to je právě to, co vám může podrazit nohy.

Sex s ex může fungovat pouze v případě, že už svého bývalého nemilujete. Ovšem my ženy tak nějak neumíme spát s mužem, do kterého nejsme aspoň trochu zamilované, takže už tady nastává problém. Vlézt do postele s bývalým partnerem můžete skutečně jen tehdy, když vám jde jenom o ten sex a jste si bezpodmínečně jistá, že situaci ustojíte.

Foto: 123rf.com