Ikona akčních filmů 90. let, režisér, scénárista a producent, hvězda vlastní reality show, mistr bojových umění, držitel 7. danu v aikidu a možná budoucí guvernér státu Arizona – Steven Seagal míří do Prahy!

V červenci se v hradeckém Festivalparku tato hvězda filmového plátna představí ve zcela nové roli. Jako exkluzivní host vystoupí společně se svojí bluesovou kapelou na festivalu Rock for People a svým fanouškům tentokrát místo lekce bojového umění naservíruje výživný koktejl blues, world music, rocku a popu! 

Kdo by neznal akční skvosty jako Nemilosrdná spravedlnost, Přepadení v Pacifiku nebo Aljaška v plamenech. Avšak Steven Seagal měl kytaru v ruce ještě mnohem dříve, než se díky své zálibě - japonskému bojovému umění aikido - vůbec dostal k filmu.  Jeho pozdější dráha herce zdatně zvládajícího údery a kopy poněkud potlačila fakt, že vedle bojových umění jej od dětství provází i láska k blues.

Steven3

Láska, která má zcela konkrétní a hluboké kořeny. Steven Seagal je totiž velmi dobrým kytaristou a zpěvákem, který ctí tradice velkých mistrů. Jeho autentický bluesový projev léty zrál i díky společnému jamování s legendami jako byli a jsou Bo Diddley, John Lee Hooker nebo B. B. King. Jeho hudebním guru byl Clarence "Gatemouth" Brown, louisianský a texaský bluesman, který zemřel v 81 letech po komplikované evakuaci zapříčiněné hurikánem Katrina.

  1. ročník Rock for People nabídne od 3. do 5. července v hradeckém Festivalparku osvědčenou kombinaci prověřených jmen a nových talentů doporučených evropskými showcasovými přehlídkami. Více informací na www.rockforpeople.cz.

Foto: Archiv