Stylové loučení se sezónou připravil areál Žluté lázně v pražském Podolí. Sobota 26. října 2013 bude patřit čarodějům, ježibabám, strašidlům a dalším tajuplným postavám pohádkové říše, které se sem symbolicky slétnou na Strašidelný den plný kouzel. Zábavná akce je určena nejen nejmenším návštěvníkům, ale také jejich rodičům.

V Tančírně na hosty čekají nejrůznější čáry a triky, které se naučí v kouzelnické škole, rodinné klany se mezi sebou pustí do boje o vydlabání nejstrašidelnější dýně. Připravena je zde i spousta soutěží – například o nejhezčí masku, nejlepšího tanečníka, či výrobu střelného prachu. Nebudou chybět ani oblíbené malůvky na obličej. To vše během celého dne bude doprovázet kouzelník svým vystoupením na pódiu. Od 16 hodin je na programu divadelní představení Veselý výlet.

Vedlejším dětským koutkem povede strašidelná pohádková stezka, na níž budou nejmenší účastníci plnit různé úkoly – samozřejmě pod dohledem pohádkových podstav. V Bubákově kouzelné dílně si zase vyzkoušejí vlastnoruční výrobu halloweenských dekorací. Podvečer vyvrcholí opékáním buřtů.

Strašidelný den se uskuteční od 10 do 19 hodin, vstup do areálu je zdarma.

Foto: Archiv