Herec Michal Suchánek (48) se rozhodl, že využije posledních zbytků sněhu na českých horách a vyrazil s dcerou Berenikou do Špindlerova Mlýna.

"Lyžování mám opravdu rád a v zimě na horách je mi nejlépe. Kdyby to šlo, byl bych hercem jen přes léto a zbytek roku horalem," prozradil herec.

"Jako trenér a instruktor jsem vykonal dobrou práci, ale už je prosím, aby na mne občas počkaly," pochlubil se Suchánek na adresu svých ratolestí.

"Ve Špindlu jsem napsal mnoho dílů TeleTele a půl divadelní hry. Brzy ráno jdu na kopec, dvě hodiny se pokouším posouvat svoje hranice a když cestou domů nepotkám nikoho, kdo mne svede k nějaké oslavě, zbytek dne můžu psát," prozradila hvězda Partičky.

S radostí si vyzkoušel i novinku Fresh Track, tedy lyžování na ranním manžestru zakončené bohatou snídaní. "Nejsem moc přítel vstávání a dělá mi to ukrutné problémy, proto ani raději nechodím spát! Ale musím chodit na kopec ráno, protože rychlostní limity nemůžu překonávat, když je sjezdovka plná,"

"Stáhl jsem si aplikaci, která měří rychlost a naposledy jsem se rozsekal při trapných 73 kilometrech v hodině," šokoval Suchánek, který na lyžích válí mnohem víc než jeho postava v legendárním snímku Sněženky a machři.

Foto: Skiareál Špindlerův Mlýn