Byt v centru Prahy, kde hrozí záplavy, musela na čas opustit herečka a zpěvačka Světlana Nálepková. Uchýlila se raději na venkov.  

O víkendu hrála v Ostravě a domů už se vzhledem k zoufale se vyvíjející situaci v Praze raději nevrátila. „Měla jsem hrát pro děti, ale školy a školky jsou zavřené, tak jsem raději rovnou odjela na chalupu u Berouna a s napětím odtud sleduju zpravodajství. Tady jsem v bezpečí, chalupa stojí na kopci, ale ještě nevím, co se děje dole ve městě, tam to díky Berounce taky nebude růžové. Vím jen, že je pod vodou nádraží, ale most, který spojuje místní s okolím, je zatím v pohodě. Uvidím, jak to bude odpoledne, musím odjet do Brna, kde budu nocovat, protože mám být už v půl šesté ráno hostem pořadu Dobré ráno. Kdyby most skončil pod vodou, jsem ztracená, dá se to tady objet zadem přes Králův Dvůr, ale ten je položený níž a to by byl asi taky problém,“ uvažuje s obavami Nálepková.

Trápí ji i to, že se díky záplavám zrušily zkoušky divadelní hry „Liga proti nevěře“, ve které má hrát s Ivo Šmoldasem a Kateřinou Kornovou v režii Zdeňka Podskalského mladšího. „Dřív tuto hru hrála Jiřina Jirásková s Janou Brejchovou a Vlastimilem Brodským a Zdeněk to chce pojmout trochu jinak, těším se na to. Teď ale musím na práci zapomenout. Doufám, že ne na dlouho, mám být na několika akcích a v úterý 11.6. hraju v pražském Divadle Radka Brzobohatého muzikál Milovat k smrti o životním příběhu zpěvačky Edith Piaf."

Foto: Lenka Hatašová