Velká voda trápí i naše celebrity. Mnohé z nich bydlí v centru Prahy, nebo v blízkosti rozbouřených potoků či řek a řeší tedy nepříjemné problémy se záplavami.

Vendula Svobodová je sice v bezpečí a suchu svého domu v Říčanech u Prahy, strachuje se ale o dům po mamince v Černošicích. „Už teď je tam voda ve sklepě, ale na to jsem zvyklá, to je při záplavách vždycky. Jen aby nestoupla výš. Co je to ale proti tomu, co se děje kolem! To je teprve hrůza. Holkám v práci jsem dnes dala volno, mám pochopení. Navíc některé jsou z Berouna, kde je situace vážná,“ říká prezidentka Nadace Kapky naděje.

Zpěvačka Iveta Bartošová se musela ze své vily v Uhříněvsi evakuovat už včera, nebezpečí jí i obyvatelům ulice, ve které bydlí, hrozí od potoka, který teče za domem. „Jsme v pořádku u známých,“ řekl i za Ivetu její přítel Josef Rychtář.

Pavel Vítek se obává toho, že se bude opakovat situace z roku 2009. „Parkoviště je pod vodou stejně jako tehdy,“ smutně uvádí zpěvák. Podhradí, které je obvykle díky svému krásnému hradu romantickým místem, se změnilo ve smutný pás vody. A kdo ví, jak to bude dál. Berounka je v tomto ohledu nevyzpytatelná.

Foto: Lucie Robinson