Herečka Libuše Švormová (78) má dost nevděčnou úlohu. Diváci ji dlouho znali hlavně díky tomu, že propůjčila hlas legendární Angelice známé z francouzské filmové ságy.

A zatímco v této souvislosti na ni (nejen) muži vzpomínají jako na sexsymbol, ona sama už na to myslí jen nerada. Možná by si tato léta chtěla připomenout, už jen proto, že jde do kin remake toho velkofilmu, nehledě na to, že před kamerou se v poslední době Švormová objevila hlavně v rolích semetrik a fúrií.

Vzpomeňme například "madam" Vaňkovou, která týrala manžela v podání Vlastimila Brodského v oblíbeném seriálu Život na zámku. V té době Švormová nejednomu divákovi připomněla zhrzenou "sudičku" z pohádky Jak se budí princezny.

V seriálu Cesty domů má naštěstí o poznání větší štěstí. "Semetrik už jsem se v životě nahrála dost, tak doufám, že Ester její kladná povaha vydrží. Nevím, kam tato postava směřuje, jenom pevně doufám, že ji scenáristé nenechají umřít, přemýšlí Švormová nad svou postavou.

"Já totiž před kamerou a na divadle strašně nerada umírám. Přála bych si proto, kdyby Ester scenáristé chtěli nechat odejít, aby ji raději odeslali na nějakou dlouhou dovolenou k moři," směje se herečka, která se naposledy divákům představila v roli maminky Libušky Šafránkové v nováckém seriálu Gympl.

Foto: FTV Prima