Nápadné retro linky jsou v kurzu i na jaře. Vyzkoušeli jsme různé druhy a poradíme vám, jak vybrat ty nejlepší a jak s nimi pracovat co nejlépe. 

MAC Fluidline, 500 Kč Gelové linky ve skleněném kalamáři se nanáší skvěle štětečkem. Vytváří intenzivní odstín s mírně lesklým finishem. Když máznete trochu barvy tam, kam nechcete, jde velmi lehce vyretušovat vatovou tyčinkou do požadovaného tvaru. Během dne se ale ani nehne a hlavně se nerozpíjí! Fluidline mají ve svém repertoáru všichni přední světoví vizážisté.

mac-fluidline

Clarins Tříbodová oční linka, 570 Kč Je tu něco pro úplné začátečníky! Pokud se vám nedaří nakreslit precizně rovnou linku, protože se vám třese ruka, sáhněte po tomto „trojzubci“. Trik tkví v tom, že vyťukáte do linie řas tečky hustě vedle sebe a z nich vznikne nádherná a čistá linie. Skvělý zlepšovák, který jsme si v redakci zamilovali!

clarins-3-dot-liner

L´Oréal Paris Superliner Silkissime, 199,90 Kč Sametově jemné linky v tužce mají stejný efekt, jako tekuté a s aplikací se zdaleka tolik nenadřete. Konzistence tuhy je hodně měkká až krémová a vede přesnou a výraznou linii, přesně tak, jak potřebujete. Dá se i rozmáznout do kouřového efektu. Superliner dokáže vytvořit jak tenoučkou, tak dramaticky silnou linku.

superliner-silkissime

Dermacol Ultra Black Eye Liner, 149 Kč Tyto oční linky jsou tekuté jako inkoust, super černé a nanáší se pomocí tvrdého špičatého aplikátoru. Pokud máte již vypěstovaný „linkový“ grif, budete s nimi opravdu spokojená, protože vypadají božsky. Jste-li ale při líčení ještě nejistá, raději se jim vyhněte, protože je na víčku vidět každá chybička!

dermacol ultra black eyeliner

Rimmel London Waterproof Gel Eyeliner, 149 Kč Gelové linky se zabudovaným syntetickým štětečkem ve víčku jsou praktické a skvěle se s nimi pracuje. Vytvářejí ale silnější linku a skvěle se tedy hodí na vytvoření looku á la Amy Winehouse. Linky od Rimmelu jsou voděodolné, takže je třeba kvalitní odličovadlo.

eyeliner-1-Final

Maybelline Master Precise Liner, 169,90 Kč Fix na vodní bázi s asi nejdelším a nejtenčím hrotem kreslí přesně a zanechává ultra černou plnou stopu. Dá se s ním vytvářet i provizorní tetování. Dlouho drží a nerozmazává se, je vhodný i pro začátečníky, kreří ještě nemají jistou ruku. Dobře se s ním malují vnitřní koutky oka.

maybelline master precise

 

Foto: Archiv