Pražská restaurace Žofín Garden si pro další ze svých zajímavých labužnických akcí nemohla vybrat lepší dny. Právě nyní, a nejen proto, že nám jarní počasí už několikátý den umožňuje příjemný pobyt na venkovních zahrádkách restaurací, byste sem měli zajít… 

Ptáte se, proč? Právě zde totiž probíhají Švýcarské dny, první ročník akce, která má ambice stát se pravidelným každoročním svátkem švýcarské gastronomie v téhle příjemné zahradní restauraci na oblíbeném pražském ostrově. Neváhejte a zajděte, protože již jen dnes, 4. dubna a v neděli (v sobotu se akce nekoná) můžete ochutnat pokrmy ve zdejším kiosku, a to od 11 do 18 hodin.

+ŻOF+ŹN GARDEN  - SV¦ÜTLA I

Na co se můžete těšit? Ochutnáte snad nejtypičtější švýcarský sýr Raclette, ranné minibrambory ve slupce, Cornichony či grilovanou bílou klobásu ‚Bratwurst‘ s hořčicí a chlebem. Celé švýcarské menu vám pak Žofín Garden nabídne až do pozdních večerních hodin, dnes od 11 do 22 hodin a v neděli od 18 do 22 hodin. Vybrat si můžete z tří-, čtyř- nebo pětichodových menu, která zahrnují předkrm či polévku a hlavní jídlo s dezertem.

Poznejte delikatesy jako Alpermagronen s jablečnou omáčkou, kroupovou polévku či polévku z jablečného vína s rostbífem, šafránový chléb, filet ze pstruha flambovaný Absinthem či šafránové risotto s telecím masem. Nakonec určitě neodoláte sladké tečce – v tomto případě světlé a tmavé pěně Toblerone či Rübli dortu.

Zofin_Garden_Brunch__Vlacek_–_kopie

Tradiční nedělní brunch nesmí chybět Samozřejmostí v Žofín Garden je již proslulý nedělní brunch, který restaurace pořádá celoročně každou neděli od 11 do 15 hodin a tentokrát tematicky ve švýcarském stylu. Pro děti je připraven program na motivy příběhu „Heidi, děvčátko z hor“, takže se dočkají lukostřelby, soutěží a her, ale pobavit se můžete třeba i na trenažéru dojení mléka. Gurmáni zase ocení lákavou nabídku dalších švýcarských delikates. V bufetovém menu najdete výběr salátů, předkrmů, sýrů i proslulých dezertů, dále cibulový, špenátový či chřestový páj, vepřový guláš či glazovanou vepřovou pečení s kaštany a bramborovým pyré. K tomu všemu budete moci ochutnat znamenité čokolády Lindt.

Takže hola hola, Žofín volá!

Foto: Archiv