Student pražské konzervatoře Vincent Navrátil (16) se pomalu dere na výsluní. Syn herečky Veroniky Žilkové nastoupil do seriálu Cesty domů, kromě toho také natáčí film z období 2. světové války.

Kvůli němu také radikálně změnil sestřih, když si nechal úplně oholit hlavu. "Scenáristi to proto zakomponovali i do Cest domů. Nevadí mi, že jsem se musel nechat ostříhat, je to součást role," říká mladý herec.

V rámci natáčení je prý Vincent ochotný udělat cokoliv, což v praxi dokazuje. "Kvůli roli ve zmíněném filmu jsem musel hodně zhubnout. Mám pak ale točit další film, pro který naopak budu muset nabrat svaly. Takže mě čeká několik měsíců tvrdého tréninku v posilovně. Jsem sám na sebe zvědavej," těší se.

Navrátil bez mučení přiznává, že z prvního natáčení v Cestách domů měl trochu strach. Obavy měl přesto, že je na svět před filmovou kamerou díky své mamince zvyklý.

"Dala mi jedinou radu, řekla: Uklidni se. Jinak se doma o práci moc nebavíme a já ani nechci. Snažím se vyšlapat si tu cestu sám. I když vím, že ještě dlouho se o mně bude mluvit hlavně jako o synovi Veroniky Žilkové než jako o Vincentovi Navrátilovi. Ale s tím počítám," vysvětluje Vincent, kterému v seriálu hrají rodiče Igor Chmela a jeho skutečná manželka Jana Janěková mladší.

vincent-navratil-vlasy

Foto: FTV Prima