Muž zcela správně považuje penis za svůj nejdůležitější orgán. Funguje totiž jako čidlo, zda je s jeho tělem všechno v pořádku, a poruchy erekce jsou blikající kontrolkou. Ovšem nejen to byste měli o mužské chloubě vědět.

Erekce prozradí zdravotní stav

Pokud chcete vědět, zda je váš partner zdravý, prý to zaručeně poznáte podle kvality erekce. Je-li slabá nebo nedostatečná, něco na něj leze… Může se jednat o únavu, chřipku, ale i o první příznaky vážnější nemoci. Penis je prý orgán, který nikdy nelže.

Muž má za noc až pět erekcí

Muži mají erekci častěji, než si možná myslíte – dokonce až pětkrát za noc. A jedna jim vydrží až 35 minut! Odborníci sice stále přesně nevědí, proč tomu tak je, ale jedno je jisté – vše souvisí s REM fází spánku a se zrychlením srdeční činnosti. Pokud se muž ráno probudí se svojí chloubou v pozoru, jde ještě o dozvuk poslední z noční série erekcí a většinou vůbec nesouvisí se sexuálními sny.

Každý penis je jiný

Jeden je rovný jako svíčka, druhý zahnutý jako banán, první silný, druhý tenký… Zkrátka a dobře, každý penis je unikát a stěží byste na světě našla dva stejné. Každého muže příroda obdařila jinak, a tak nemá cenu dělat si hlavu s velikostí a tvarem. Ne nadarmo se říká, že i s malým kašpárkem se dá dělat velké divadlo. A je tu ještě jedna zajímavost – přibližný tvar a velikost penisu jsou údajně dědičné.

Jsou dva druhy mužské chlouby

Možná vás překvapí zjištění, že existují dva typy penisů. První z nich, který má až 79 % mužů, se při erekci zvětší a prodlouží. Zatímco druhý, který má 21 % pánů, je větší stále – i v klidovém stavu, a při erekci se již výrazněji neprodlouží.

Existují tři tvary penisu

I když je každý penis jiný, v zásadě se dají rozdělit do tří skupin. První typ se nazývá cylindr a je charakteristický tím, že velikost žaludu odpovídá síle celé mužské chlouby. Druhý typ, flakón, má žalud tlustší než tělo penisu. Třetí, kužel, je opakem typu flakón – žalud je tedy nejužší částí přirození.

Kouření penis zkracuje

Zdá se vám, že má partner příliš krátký penis? Pokud ještě k tomu kouří, ihned mu promluvte do duše. Průzkumy totiž ukázaly, že kouření může mužský úd zkrátit až o centimetr! Cigaretový kouř je nepřítelem erekce – vede ke kornatění cév, a tak může ohrozit správné krevní zásobení do penisu…

Nadváha penis zmenšuje

Hmotnost muže přímo souvisí s velikostí penisu! Za každých patnáct kilogramů, které muž přibere, se mu úd zmenší o dva až tři centimetry. Dobrým tipem na prodloužení penisu je tedy zhubnout.

Foto: Archiv