V září a říjnu mezinárodně uznávaný taneční soubor 420PEOPLE absolvuje několik vystoupení na tuzemských scénách, včetně očekávané premiéry inscenace Peklo - Dantovské variace, inspirované Božskou komedií Dante Alighieriho. Diváci se tak mohou těšit na vzrušující setkání s extratřídou současného tance.

První vlastní celovečerní představení 420PEOPLE nazvané Mirage se na Novou scénu Národního divadla vrátí 9. 9. a v další repríze 23. 10. Mimořádně vydařená, diváky i kritikou vysoce hodnocená inscenace se pohybuje na hranici komedie a otázek, které jdou pod kůži. Například, je představení spíše psychoterapií nebo kopírováním a vkládáním našich vlastních myšlenek? Choreograf, tanečník a umělecký šéf 420PEOPLE Václav Kuneš se inspiroval oblíbenými stand-up komediemi a na jeviště přivedl hned sedm výtečných tanečnic a tanečníků (Šárka Bočková, Jussi Nousiainen, Nataša Novotná, Ombline Noyer, Milan Odstrčil, Štěpán Pechar, Alexandr Volný).

Poprvé se 420PEOPLE představí v Experimentálním prostoru NoD v Dlouhé ulici v centru Prahy. Pozoruhodné představení Peklo - Dantovské variace je vzrušujícím spojením tance a činohry, výsledkem spolupráce protagonistů 420PEOPLE Nataši Novotné a Václava Kuneše, režiséra Jana Nebeského, herce Davida Prachaře, scenáristky a herečky Lucie Trmíkové. Tragikomické podobenství o souboji se smutkem, nudou a leností, které se vkrádají do lidského života po uplynutí jeho první poloviny, bude mít premiéry 29. a 30. 9. ve 20.00. Reprízy jsou na programu 27. 10., 24. 11. a 4. 12. Herecké mistrovství, prvotřídní taneční výkony v osobité choreografii, nevšedně pojatý klasický námět, genius loci výjimečného místa… Peklo - Dantovské variace slibuje mimořádný divácký zážitek!

Vstupenky v cenách 300 Kč / 200 Kč pro studenty a ZTP jsou v předprodeji v síti GoOut.

Foto: Archiv