Úspěšná modelka Taťána Kuchařová (25) se stala jednou z hlavních porotkyň prestižní mezinárodní soutěže, která hledá nové talenty přehlídkových mol. Jaká jsou kritéria? Opravdu obchází castingy smrtelný strašák jménem anorexie?

O soutěž Schwarzkopf Elite Model Look je mezi dívkami velký zájem. Je v silách porotců poznat, že i když je dívká krásná, ve světě modelingu se neuplatní a nesplní očekávání? Vybírají se ty dívky, které mají nejlepší šance uspět v zahraničí. Již na castingu s děvčaty probíhá pohovor. Vše ostatní se ukáže časem. Někdy se to samozřejmě může stát, nicméně agentura dívky připravuje až do finále českého kola a obyčejně se vše pozná. Jak je mentálně vyzrálá, jak se s ní spolupracuje… Někdy ale i ty nejlepší předpoklady nestačí.

Dá se poznat, třeba i šestým smyslem, intuicí, že ta která dívka je k úspěchu "předurčená"? Osobně se intuicí nechávám vést. Může se to určitě někdy povést a odhadnout i tímto zpusobem.

Stejně tak by mě zajímalo, zda se dá vycítit, že má třeba dívka například tolik diskutované poruchy příjmu potravy? Tento případ se nedá z mé strany odhadnout, nejsem lékař a odborník. Mojí prioritou, stejně jako v případě zmíněné soutěže,  je vybírat přirozeně štíhlá, vysoká a zdravá děvčata.

Je to v modelingu opravdu tak časté, jak se říká? Řekla bych, že je to nemoc současné mladé generace. A zdaleka se to netýká jen dívek nebo modelek.

Držela jste někdy vy sama nějakou drastickou dietu, byť třeba krátkodobou? Čas od času si dopřávám očistné kůry, zcela ze zdravotních důvodů, zajímám se o ajurvédu a dávám si zeleninové nebo ovocné dny. Vyznávám zdravý a aktivní životní styl, opravdu ráda cvičím a sportuji. Myslím, že je to na mě i vidět. Mojí prioritou je být zdravá. Drasticky se trápit hubnutím nestojí za nic a prosím vás, už vůbec za to nestojí modeling!

Co dívce z Česka nebo Slovenska v zahraniční konkurenci může nejvíc pomoct? Řekla bych, že Češky a Slovenky jsou ve světě známé tím, že jsou to za prvé opravdu krásné baby a za druhé se s nimi dobře spolupracuje a mají jiskru a šmrnc. Zkrátka něco velmi atraktivního navíc.

Foto: Schwarzkopf