Není nad to odlepit se od počítače, vypnout televizi a vyrazit ven za kulturou. Tento týden pro vás máme zajímavý film, unikátní výstavu a opravdu povedenou činohru!

Film: Terapie láskou

THE SILVER LININGS PLAYBOOK

Komedie o dvou psychicky narušených jedincích, kteří k sobě najdou cestu skrze nácvik do taneční soutěže. Bradley Cooper v hlavní roli muže, který se poté, co si odseděl svoje za napadnutí milence své ženy, ocitne v rodičovské péči svého trochu bláznivého otce (Robert de Niro). Ten ho nutí, aby s ním sledoval baseballové zápasy, ale jeho zájem je jinde… především v léčení se „láskou“. Za roli Tiffany, ženy, se kterou se sblíží na tanečním parketu, získala Jennifer Lawrence v letošním roce Oscara. Uvádí: Bonton film

 

Výstavní cyklus Monarchie, Praha

Zajímá vás, jak se žilo za císaře pána? Objevte s námi život monarchie – veřejný i soukromý, mýtický i ten skutečný, v zámku, ve městě i na vesnici, který připravilo Národní muzeum na sezónu 2012–2013.

monarchie

Výstavy z cyklu Monarchie: Kouzelné hrací strojky Sportsmeni v zemích českých Krmě – jídlo – žrádlo Po stopě Karla Maye Monarchie Dětský svět za císaře pána Člověk ve fotografii Století valčíku a polky

 

Divadlo na Jezerce: Práskni do bot

divadlo jezerka

Ve hře úspěšného severoirského autora Owena McCaffertyho, která měla nedávno premiéru, má čtveřice kumpánů vydlaždičkovat veřejné záchodky a umývárnu. Ležérní řemeslníky, které dobře známe i u nás a kteří se mezi sebou baví jako dlaždiči, hrají Jan Hrušínský, Radek Holub, Martin Sitta a Václav Liška v režii Jana Hřebejka.

Foto: Archiv firem a Forum film