„I malá lež může způsobit velké potíže,“ přesně takový je podtitul nového cyklu České televize Nevinné lži. V něm mimo jiné zazáří také Tereza Brodská (44), která na natáčení moc ráda vzpomíná. 

„Bylo to hodně zajímavé. Moc jsem stála o to, aby díl, ve kterém se objevím, režírovala Tereza Vrábelová, protože právě na tohle se velmi hodila. Ten příběh je takový žensko-mužský,“ říká sympatická herečka, která s režisérkou spolupracovala například na seriálu Dokonalý svět.

„V příběhu nazvaném Chromozom hraju laborantku v reprodukční bance, kde jsem před patnácti lety ilegálně oplodnila svoje přítelkyně. Jejich děti pak vyrostly do dospělého věku a chtěly poznat svého otce,“ odkrývá děj Brodská. „Je to hodně kontroverzní. Už jen prozradím, že mého partnera hrál Hynek Čermák, kterého jsem měla tu čest potkat právě tady. Naprosto mi učaroval ve filmu Nevinnost. Je to nesmírně milý a šikovný člověk,“ pochvaluje si Brodská.

Na osm poutavých filmových příběhů z cyklu Nevinné lži se mohou diváci těšit už 24. února, kdy Česká televize uvede první díl Pod hladinou režisérky Alice Nellis. V něm se blýsknou například Aňa Geislerová, její mladší sestra Ester nebo slovenský herec Roman Luknár.

Foto: showpix.cz