Herečka a moderátorka Tereza Kostková (37) tanec miluje. Ví to nejen diváci StarDance a hosté Československého plesu, ale i všichni, kdo dorazili na křest knihy Dobrovolnice.

Zatímco venku dul ledový vítr a kdo neměl rukavice a čepici, dost litoval, uvnitř kavárny Afrika bylo pořádné horko. Zvláště poté, co hvězda seriálu Cest domů rozbalila svoje taneční umění za doprovodu domorodých tanečníků a jejich bubnů.

Herečka a její tatínek Petr Kostka totiž byli hrdými kmotry knihy Dobrovolnice autorky Hany Hindrákové. Námětem horké novinky je hledání kořenů rodokmenového stromu a únosy dětí.

Hlavní hrdinkou je Amélie, rodačka z Trutnova, která po smrti maminky odjíždí jako dobrovolnice do africké Keni. Chce nejen pomáhat a zužitkovat svá studia afrikanistiky, ale také touží najít svého otce, po němž mimo jiné zdědila i barvu pleti. Musí také splnit maminčino poslední přání – rozptýlit její popel v přímořském Malindi.

Není proto divu, že pod tíhou tohoto silného příběhu "roztála" i Kostková, která na improvizovaném parketu popustila uzdu svému tanečnímu umění a dokonce si zula i boty. Doře totiž ví, že tanec a pozitivní myšlení utužují imunitu, která v zimních měsících dostává pořádně zabrat!

Foto: Herminapress.cz