Tereza Maxová je ve světě módy jako doma. I proto se stala tváří Fashion Weeks Centra Chodov. Při této příležitosti nám prozradila, kdo je její největší módní inspirací…

OC Chodov v září představil módu z Italie, Francie, Anglie a první říjnový víkend bude patřit americkému stylu odívání. Která země se podle vás může pochlubit nejstylovějšími obyvatelkami? Italské ženy často potkáte v oblečení černé nebo tmavomodré barvy, k němuž sladí kvalitní kožené doplňky, brýle a boty. Typické představitelky italského stylu jsou pro mě Monica Bellucci a Sophia Loren. Styl Francouzek je nenápadný, ale  chic… I s barety na hlavě jim to sluší. Francouzskou ikonou je například Coco Chanel. Angličanky zase potkáváte v džínách, na podpatcích a v kožené bundě ve stylu punk. Typickou představitelkou tohoto stylu je Kate Moss. Američankám nevadí procházet se po 5. Avenue v kostýmku s teniskami na nohou, ctí pravidlo pohodlí nade vše. Třeba Madonna… Každý ze těchto stylů má rozhodně něco do sebe.

Nakupujete v shopping centrech?  Když jsem v Čechách, tak nakupuji v OC Chodov s maminkou a vždy ocením, že se nám v dětském koutku postarají  o děti.

Měla jste odjakživa cit pro to, co vám sluší, nebo vás zkušenosti a doba naučily? Asi největší inspiraci jsem měla doma. Moje mamka je pověstná tím, že i z toho mála, co se v Čechách za dob tuhé totality dalo pořídit, se uměla vždy obléknout velmi elegantně a moderně. Sem tam si ušetřila a v tuzexu za bony koupila džíny nebo dovezla kozačky z NDR. Také mi určitě pomohl fakt, že jsem ve světě módy strávila více než 20 let – to váš styl bezesporu ovlivní. Ale zásadně jsem se nikdy nedržela uniformity a módních trendů.

Foto: Archiv