Veřejným koncertem kapely The Tap Tap bude 19. března v 18:00  v galerii Atrium na Žižkově zahájena výstava vtipů o lidech s hendikepem, jejichž autory jsou kreslíři známí především z časopisu Sorry.

Patronem pražské výstavy je dlouholetý spolupracovník kapely The Tap Tap Ondřej Ládek, známý jako Xindl X.

„Všechny vystavené vtipy prošly tvrdou cenzurou členů The Tap Tap, nejtemnější odstín černé legrace je tedy testován přímo „u zdroje“ a zaručen. Hlavním účelem výstavy je upozornit na význam černého humoru jako důležité schopnosti komunikovat o vážných věcech s nadhledem. Zároveň se jedná o první z koncertů celostátního turné nazvaného „The Tap Tap načerno“ pořádaného na podporu sbírky na dostavbu areálu Jedličkova ústavu a škol,” říká kapelník The Tap Tap Šimon Ornest.

DOUSA_general

Vždycky, když si koupím Sorry, směju se tak, že kdybych mohla, tak tě kopnu,“ řekla mi kdysi kamarádka vozíčkářka. Na druhou stranu, nejenom mne, ale i ostatní kolegy z časopisu Sorry, kolikrát někdo osočil, že je náš humor bezcitně drsný, postrádající jakoukoliv empatii k postiženým. Snad proto často uvažuji, kde je ta pomyslná hranice mezi citlivým a bezcitným humorem, smíchem a výsměchem. Vždyť nedostatek nadhledu, fantazie, smyslu pro humor a falešný soucit bývá také závažným postižením a nikdo se nad tím tolik nepohoršuje. Díky neobyčejným muzikantům z The Tap Tap, kteří nás přizvali na jejich načerněné turné, jsem zjistil, že ten náš bezcitný humor chápou i lidé citliví a dokonce se mu i smějou,“ říká Jiří Koštýř, renomovaný kreslíř, karikaturista a jeden z autorů kultovního humoristického časopisu Sorry.

Kromě jeho vtipů bude na výstavách spojených s turné možné vidět také vtipy od dalších známých kreslířů, jejichž tvorbu lidé znají především z časopisu Sorry, jako je Marek Douša, Michal Hrdý, Karel Vrána, Lucie Seifertová alias Pančo, Marek Setíkovský (Setík) či spoluzakladatel Sorry Fefík.

Turné „The Tap Tap načerno“ spojené s výstavou bude od pražské premiéry, která se koná pod záštitou starostky městské části Praha 3 ing. Vladislavy Hujové, putovat po celé České republice, v plánu je momentálně zhruba 20 koncertů. Průběžně aktualizovaný seznam koncertů najdete na www.tttnacerno.cz.

Foto: Archiv