Každá z nás si občas postěžuje na svůj vzhled a věřte mi, že opravdu každá. V mém ateliéru se střídají spousty žen a všechny řeší nějaký svůj nedostatek. Jedna má zadek moc velký, druhá plochý, třetí má nohy tlusté, čtvrtá křivé, pátá má prsa moc velká a šestá zas příliš malá…

Přestaňme si naříkat a pojďme se naučit zvládnout proporce našeho těla tak, abychom se uměly správně obléknout, a tím tak drobné nedostatky zakryly a přednosti naopak náležitě vyzdvihly.

Je tu druhý díl našeho seriálu, jak se oblékat podle typu postav.

Určitě už jste někdy slyšely o dělení na hrušku, jablko, obrácený trojúhelník, diamant, přesýpací hodiny a obdélník. Blíže zorientovat vám pomůže následující ilustrace, díky které snadno určíte, kterému typu se podobáte nejvíce.

20130513_205407

Obrácený trojúhelník

Charakteristika: Obrácený trojúhelník se vyznačuje širší horní polovinou těla, tedy širokými rameny a velkým poprsím. Naopak pas a boky jsou takřka v jedné linii. Devizou této postavy jsou štíhlé nohy.

Co nosit: Důležité je opticky zeštíhlit horní polovinu těla. Vhodné jsou výstřihy ve tvaru V, klidně i hlubší. Dalším trikem je asymetrie, která dokáže rozbourat jednolitost plochy, a tak působí hrudník menším dojmem. Noste košile, protože límeček prodlouží váš krk, a svislá léga na předním díle vás opticky zeštíhlí. Na horní polovinu těla však příliš neupozorňujte. Doporučuji investovat do kvalitního prádla, dobře padnoucí  podprsenka umí hodně pomoci.

Naopak byste měla předvést své štíhlé nohy. Vsaďte na upnuté sukně a kalhoty. Nebojte se i výraznějších barev, nejen že to vaše štíhlé nohy unesou, ale odpoutáte pozornost od mohutnějšího vršku.

Nikdy neoblékejte: Širokým obloukem se vyhněte lodičkovým a hranatým výstřihům, velkým vzorům a volánkům. Ani široké kalhoty nebudou pro vás tou správnou volbou.

První díl seriálu o postavě typu hrušky, najdete zde.

Více o autorce:

veronika Sophistic

Veronika Benešová Úspěšná módní návrhářka vystudovala Ateliér textilní tvorby na Fakultě umění a designu v Ústí nad Labem. Během studií absolvovala několik stáží, v tuzemsku například u designérky Beáty Rajské a několik dalších v Německu a Rakousku. Každý rok pořádá módní přehlídky, věnuje se zakázkové tvorbě a vytváří originální oděvy v rámci své značky Sophistic by Veronika. Jedním z jejích fantastických výtvorů je například variabilní triko Amébis.

Foto: Archiv a 123rf.com

Celebrita toho typu postavy:  Lucie Králová