Všichni, kdo si oblíbili smutného hrdinu Forresta Gumpa, mohou jásat! Herec Jan Hartl (61) totiž kývnul na nabídku namluvit stejnojmennou knihu Winstona Grooma.

"Knihu jsem přečetl a byla skvělá. Velice významně se na její atraktivnosti podílel překlad," pochválil Hartl českou verzi Šimona Pellara.

"Když jsem dostal nabídku, nějaký čas jsem zvažoval pro a proti. Nakonec jsem se rozhodl ji přijmout, protože mne oslovila předloha. Samozřejmě jsem viděl i film, ale je to dávno a moc si z něj nepamatuji," překvapil uznávaný herec.

"Připravoval jsem se a pracoval na nahrávce podle svého. Odmítl jsem jen jednu věc, a to bylo fotografování. Původní záměr byl, abych na obalu alba seděl na lavičce jako Tom Hanks, představitel filmového Forresta Gumpa, což jsem kategoricky odmítl," nechal se slyšet herec, který si na přílišnou pozornost moc nepotrpí.

"Já nejsem on a naopak. On ho hrál ve filmu, já četl knihu," vysvětlil Hartl, kterému jistě fanoušci filmového Forresta nebudou mít za zlé, že se po fenomenálním Vladimíru Dlouhém stal druhým českým umělcem, který spojil jméno s legendární postavou.

MIL_9633

Foto: Herminapress.cz