Herečka Bára Hrzánová (50) nikdy nehrála princezny nebo prvoplánové krasavice. Spíše než vzhledem okouzlovala svým smyslem pro humor a nesporným charizmatem.

V představení estonského autora Jaana Tätta Každý den, šťastný den!, kterou uvádí Divadlo Kalich, ale dokázala, že jí sluší i role sexy svůdnic.

"Hraju velice inteligentní, přitažlivou, hodnou a nesmírně milující paní, která se bohužel dostane do manželské krize. Ne že by jí někdo ubližoval, naopak má krásnou rodinu, ale také pocit, že pokud se něco nestane, její duše umře dřív než její tělo," nechala se slyšet Bára.

"Takže ta duše potřebuje protřepat, proto moje hrdinka učiní patřičné kroky. Musím říct, že je v nich velmi vynalézavá a určitě ne konvenční. Nicméně jedná velice fér, s otevřeným hledím, což se mi na ní líbí," pochvaluje si.

I když na jevišti si do vztahu přivede dalšího muže, aniž by toho původního měla v úmyslu opustit, v civilním životě by se do takového experimentu nepustila.

"Já jsem stará monogamní struktura. Nedovedu si nic takového představit, jsem ráda za to, co mám. Hlavně s tím moc netřepat!" smála se.

Manžela Hrzánové hraje Libor Jeník, její nový objev pak držitel Thálie Zbigniew Kalina, který si v roli dokonce lepí na hruď hustý porost.

Hrdinka totiž šílí po tomto znaku mužnosti. "Ano, skutečně v té hře hraju velkou žádostivost po této pánské ozdobě, ale mně osobně nic neříká. To fakt nejsem já," přiznala Bára. Herecký kvartet doplňuje Helena Lapčíková.

Foto: Richard Kocourek