Herec Miroslav Etzler (48) sice v posledních letech zazářil hned v několika seriálech, na divadlo ale nedá dopustit a svůj život si bez něj neumí představit.

Ani nejnovější hra Červená v režii Viktora Polesného, kterou uvádí Divadlo v Řeznické, není výjimkou. "Hru napsal John Logan, autor scénářů k filmům jako jsou Gladiátor, Letec nebo Chyť mě, když to dokážeš. Divadlo jsem zkoušet vlastně ani nechtěl, nedávno jsem měl jinou premiéru. Ale tahle hra mě pohltila," nechal se slyšet Etzler.

"Je chytře napsaná a krutě se s ní potýkáme, obsahuje tolik krásných věcí a myšlenek, na které jsem nemoudrý. Možná si na ní vylámu zuby, ale stojí mi to za to," dodal herec, který před premiérou pořádně ani nespal. Tak moc ho nová hra zasáhla.

Sekundovat mu na jevišti bude jeho dobrý kamarád a kolega ze seriálu Cesty domů Martin Kraus. "Dialogy a situace, které rozehráváme, jsou tak náročné, že čím víc zkoušíme, připadá mi hra těžší a těžší. Mám pocit, že poprvé opravdu tvrdě zkouším," překvapil.

"Tohle drama považuju za jedno z nejlepších, které jsem kdy přečetl. Hra je poctivá a stravující, pojmenovává všechny problémy moderního světa. Diváci nad ní budou muset trochu hloubat, není to žádná legrácka. Ani hra samotná, ani práce na ní. Taková nabídka se neodmítá," vysvětlil režisér Polesný.

Foto: Archiv