Bála jsem se napsat, že mi onemocněla máma, aby se toho někdo nechytil a nezačal spřádat chiméry na děsivá témata. Ale fakt je, že má máma (94 let) měla těžkou bronchitidu, a že jsem s ní byla v nemocnici a pak pořád doma a měla jsem tudíž velice málo podnětů, o které bych se s vámi mohla podělit.

Ale přesto mám něco, co vám mohu doporučit: Výstavu asambláží Pravoslava (Avoše) Flaka v Kravařích v Čechách. Asambláže jsou jakési trojrozměrné koláže, které Avoš (můj spolužák z FAMU, kde studoval kameru) fotí a obrázky, které takhle vzniknou, jsou většinou velice jemné a optimistické. Do Kravař jsem jela proto, že se mi Avošovy fotky nejen líbí, ale taky proto, že mám vždycky radost, když je někde někdo natolik osvícený, že podporuje kulturu. A to pan starosta z Kravař určitě je!

Dalším mým zážitkem byla návštěva srbské restaurace Jelica. Měla jsem v ní šíleně dobré srbské čevabčiči s kajmakem (což je krém, který připomíná pomazánkové máslo smíchané s brynzou) a tarator (salátovou okurku se smetanou a česnekem). Další má víkendová akce bylo dokončení korektur mé nové knížky Chuť do života aneb Rady a recepty, abyste nezabili sebe i ostatní.

A taky jsem si ještě dopřála krátký výlet do Kunratic, kde si můj synovec otevřel na Kostelním náměstí nové papírnictví, a já byla celá dojatá, protože jsem si tím pádem koupila fixy v rodném domě své mámy. A pak má euforie skončila, protože nás zastavili policisté, upozornili nás, že nám nesvítí auto a před pokutou nás nezachránil ani fakt, že jsme se vymlouvali, že naše Yeti vlastně není naše, ale že nám ho půjčili v Auto Podbabská. „A předpokládali, že víte, jak ho používat, že?!“ řekl přísně policista, který před naším temným vozem ostatní občany chránil a tím pádem jim pomáhal a já jsem musela přiznat, že chyba je na naší straně, a že za ni logicky musíme zaplatit! A to je všechno! Slibuju vám, že udělám všechno, abych toho příští týden prožila víc! Hned ale zdůrazňuji, že si přeji prožít věci pouze příjemné, veselé a povzbuzující!

Díky za každé nové dny, zejména ty, co mají glanc!