Nevíte, co číst? Poradíme vám. A abyste si do kufru nebo batohu nemuseli balit hodně knih, je tady pro vás edice 3x.

Léto je tady a s ním i dny plné lenošení, ať už na pláži pod slunečníkem nebo ve stínu starého dubu u chalupy na českém venkově. Je to ta nejbáječnější doba, kdy máme konečně čas a klid na dobrou knížku. Někteří se konečně dostanou ke knihám, které se jim hromadí na nočním stolku, jiní budou hledat lehkou četbu na pobavení. A k takové patří dobrá detektivka.

Ed McBain: Mary, Mary. Byla jedna holčička. Šilhavý medvídek

obrtisk_2828

Matthew Hope opět vystupuje v úloze obhájce klientů. Na zahradě bývalé učitelky Mary Bartonové se našly mrtvoly tří bestiálně zavražděných děvčátek a Mary byla okamžitě zatčena. Poté se Hope dostane v bezvědomí na oddělení intenzivní péče, kam byl dopraven s těžkým střelným poraněním, jeho přátelé se snaží vypátrat, co vlastně v uplynulém týdnu dělal. A nakonec řeší případ návrhářky hraček, která obvinila svého bývalého zaměstnavatele, že jí ukradl medvídka.

Jeff Lindsay: Dexter v hlavní roli, Delikátní Dexter, Dvojí Dexter

obrtisk_2808

Dexter Morgan je dokonalým gentlemanem, je zábavný a má nádherný smysl pro humor, ale přitom…  Sice ho děsí pohled na krev, ale přitom je sériovým vrahem, který má jediné pravidlo – zabíjí pouze ty, kteří si to zasluhují. Zlé lidi. Ve dne pracuje jako krevní analytik u policie, v noci vraždí. Kdo zná stejnojmenný seriál, po knize jistě skočí!

Kathy Reichs: Ďáblovy kosti, 206 kostí, Pavoučí kosti 

obrtisk_2842

Tři detektivní příběhy oblíbené americké autorky, v nichž znovu přivádí na scénu soudní antropoložku Temperance Brennanovou, kterou dobře známe už z oblíbeného seriálu Sběratelé kostí. „Kostička“ nejdříve pátrá, kdy zemřely dvě děti, jejichž smrt je spojena s podivnými rituály. Poté hladce proplétá příběh mrtvé dědičky s dalším případem. Je mezi nimi nějaká souvislost? Nakonec si pochutnáte na složitém případu rafinované záměny a vraždy.

Foto: 123rf.com a archiv