Impulzem ke vzniku skladby s názvem Hold a Little Place bylo setkání Anny K. se členy kapely Reef, kteří s akustickým projektem StringerBessant hostovali na zpěvaččiných unplugged koncertech. 

„Když měli přijet Gary s Jackem do Prahy poprvé, měla jsem zrovna krásnou písničku, kterou mi napsal Tomáš Vartecký. Napadlo mě napsat Garymu, zda by ji se mnou nechtěl zkusit nazpívat. Okamžitě mi odepsal, že se mu líbí. Takže jsem začala řešit text, protože Gary samozřejmě nemůže zpívat česky a já se rozhodla zazpívat si teprve podruhé v životě ve studiu anglicky,“ popisuje Anna K., která nakonec o text požádala letitého kamaráda Brada Strattona z kapely Circus Praha.

Demo s textem pak poslala do Anglie a už na druhý den měla písničku zpátky nazpívanou na iPhone od frontmana Reef. „Byl to úžasný pocit, slyšet hlas mého nejoblíbenějšího zpěváka jak mi zpívá z mobilu. Snažila jsem se pak naučit jeho výslovnost, nechtěla jsem zpívat českou angličtinou,“ doplňuje zpěvačka, podle které to pak šlo už rychle.

„Po příletu jsme si všichni skladbu zahráli na hotelu, přišli jsme do studia a napoprvé ji s Garym nazpívali. Náš americký producent Steve Walsh řekl, že je to great a wonderfull, Gary dodal, že je moje angličtina fantastic a šli jsme na pivo. Jsou to asi fakt gentlemani,“ dodává se smíchem zpěvačka.

Anna K. 29. srpna odehraje svůj poslední celovečerní akustický koncert v krásném prostředí zámecké zahrady na zámku Chyše.

Zdroj: Youtube

Foto: Archiv