Za blížícím se romantickým prožitkem nemusíte chodit jen na "otřepaný" Petřín. O to navodit tu pravou májovou atmosféru se bude už brzy snažit i zpěvák Tomáš Savka (30).

Ten 28. května v Divadle v Rytířské přivítá své fanynky a fanoušky pomocí živé hudby a zamilovaných swingových melodií. Hostem jeho koncertu, dvojsmyslně nazvaného Maybe Swing, bude známá šansoniérka a česká Edith Piaf, zpěvačka Radka Fišarová.

"Po Vánocích jsme přemýšleli jak pokračovat v tradici tematických koncertů v tomto krásném divadle a napadl nás máj a květnová romantika. Proto Maybe Swing," vysvětlil zrod přípravy koncertu Savka.

"Každou chvíli spolu někde zpíváme. Dokonce máme svůj program Edith a Frank, v němž ona představuje francouzské šansony Edith Piaf a já 'Sinatrovky'," řekl zpěvák o spolupráci s Fišarovou.

Se smyčcovým kvartetem a jazzovým triem se známý muzikálový zěpvák představil fanouškům již minulý rok při svém narozeninovém turné a také v prosinci na vánočním koncertu právě v Divadle v Rytířské.

Zde diváky nadchly nejen krásné barokní prostory, ale také skvělá akustika. Právě proto se Savka a pořádající agentura Jabato rozhodli v koncertech na tomto místě pokračovat. Už brzy se navíc ukáže, zda se sázka na swing, který u posluchačů zažívá velkou renesanci, znovu ukáže jako správná.

Tomáš Savka a Radka Fišarová

Foto: Archiv