Čas dovolených je v plném proudu a při té příležitosti si bývalá moderátorka Pavlína Danková (43) připomněla jednu, na kterou do smrti nezapomene.

"Tak si tady tak na Novinkách čtu, jak se na výletní lodi Costa Concordia proháněj ryby, kolem těch schodů po kterých jsem chodila. Jen čtyři měsíce před tím, než kapitán Schettino nevybral zatáčku a zabil 32 lidí," konstatovala nedávno s hořkostí v hlase.

"Byla jsem ve správnou dobu na správném místě. Jestli mám nějakýho Anděla, tak díky," oddechla si Danková, která na zmíněné výletní lodi, jež se vinou chybného rozhodnutí kapitána v lednu 2012 potopila u italských břehů, byla v září 2011.

"Loď to byla obrovská, sedm pater, několik výtahů, spousta barů a restaurací, obchody, bazény, sportoviště. V noci jsme pluli a ráno se vždy probudili v jiném městě. Navštívili jsme Mallorku, Řím nebo také Palermo," zavzpomínala.

"Když dneska vidím potopená a zničená místa, kde jsme se procházeli a užívali si dovču, je to divný pocit. Pro mě to byl krásný týden a o čtyři měsíce později tam 32 lidí našlo smrt," dodala mluvčí motolské fakultní nemocnice.

Po dvou a půl letech od havárie před pár dny začalo vyzvedávání vraku, který leží u italského ostrova Giglio. Cílem složité operace je převézt vrak k sešrotování do janovského přístavu. U soudu se za havárii zodpovídá kapitán lodi Francesco Schettino, rozsudek zatím nepadl.

Foto: Archiv