Zájem o ekologii a zdraví naší planety roste, i když je stále třeba dělat osvětu. I proto vznikl projekt Recyklované pohádky, do kterého se zapojila například Sára Saudková, Lukáš Hejlík, Milan Cais nebo Michal Viewegh.

„Moje nejoblíbenější dětská knížka Kouzelná baterka zplodí v první kapitole psa Petalíka (PET jako flaška a Alík jako pes), který žere prázdné kelímky od jogurtu, pomačkané igelitové sáčky a když má velký hlad, tak Tetrapaky. Je to pořádně domotaný recyklovaný příběh, stejně jako můj domotaný a několikrát recyklovaný život," svěřil se herec Lukáš Hejlík a dodal: "Baví mě knížky, příběhy i děti. A chodím k volbám a třídím odpad. Tak proč se nezúčastnit? Kdyby se to nepovedlo, v nejhorším to zrecykluju!"

„Celá rodina poctivě třídíme odpad a baví nás to. Věříme, že každá věc, i když doslouží, má právo na ještě jednu šanci na život. Líbí se mi, že projekt Recyklované pohádky je hravý a rozvíjí dětskou fantazii. Díky tomu má šanci zaujmout a přivést další děti a jejich rodiče k třídění odpadu,“ říká fotografka Sára Saudková, která je jednou z osobností, které pro projekt píší své příběhy.

Do projektu se však zapojí i děti ze základních a středních škol, které získaly největší podporu v dětské výtvarné soutěži. Projekt je součástí školního vzdělávacího programu Recyklohraní, aneb Ukliďme si svět. Více informací najdete na www.recyklovanepohadky.cz nebo www.recyklohrani.cz.

Foto: Herminapress a archiv