Přichází chladné období a vaše pleť dostane pořádně zabrat. Nízké teploty uštědří pokožce značný šok. Mráz může způsobit dehydrataci, podráždění i vyrážky.

Krásnou pleť si v těchto nevlídných podmínkách udrží jen připravení! Co podniknout, abyste byla v této skupině vyvolených i vy?

Teplotní šok Vyzkoušejte starou, účinnou a hlavně jednoduchou terapii – prokrvování a otužování. Připravte si jednoduchý „saunový“ zábal. Obličej si nejdříve napařte nad párou (zkuste vydržet, co nejdéle to jde) a následně jej prudce zchlaďte ledovou sprškou nebo namočeným ručníkem, který pobyl nějakou dobu v mrazáku. Dojde tak k důkladnému prokrvení, navíc se krásně otužíte. Pleť bude o poznání hladší a pevnější, zvykne si na velké výkyvy teplot, a když přijde na věc, bude perfektně připravená.

Je třeba vyměnit krém? Určitě přemýšlíte, zda je nutné vyměnit váš oblíbený krém za výživnější a mastnější. Vše však záleží na vašem aktuálním stavu pleti. Pokud máte sušší a citlivější typ pokožky, určitě by neškodilo přidat kvůli zvýšení ochrany a promaštění na lipidech. Když má ale kůže všeho dostatek, určitě není třeba nic měnit. Jen dbejte na to, abyste ji zbytečně nevysušovala třeba čistícími procesy. Ani v zimě však nezapomínejte na vysoký SPF faktor. UVA a UVB záření je všudypřítomné, i když se zrovna neopalujete na pláži.

Zvyšte spotřebu masek Masky na obličej jsou sice potřebné celoročně, ale právě v zimě bychom je měli v koupelně vystavit na přední pozici. Sáhněte po těch s výživným složením, jež dokáží vrátit hydrataci a obnovit ochrannou bariéru. Klidně ji nechte působit celou noc přes váš oblíbený noční krém, aby pleť získala co nejvíce živin, zatímco spíte. Masku pak opláchněte až ráno. Uvidíte velkou změnu k lepšímu.

Foto: 123rf.com