Fashion show Luxury Style v Brně představila světovou módu. Své aktuální kolekce předvedly exkluzivní značky John Richmond, Corneliani spojené s prezentací jedinečných šperků Bulgari.

Corneliani je tradiční italská značka oblečení pro muže, jež klade důraz na mimořádnou kvalitu zpracování, dokonalou krejčovinu, luxus a invenci. Historie rodinné firmy se začala psát ve třicátých letech minulého století, když Alfredo Corneliani začal prodávat pláště a další svršky do deště. Ale teprve jeho synové v roce 1950 spojili značku Corneliani s výrobou prvotřídních ručně šitých obleků a oblečení pro volný čas, kterými je značka dnes proslulá.

John Richmond, oblíbená značka hvězd jako jsou Madonna, Mick Jagger, Annie Lennox nebo David Bowie, nabízí pánské a dámské kolekce včetně bot i extravagantních doplňků. Její tvůrce, anglický návrhář John Richmond, se hned na počátku své kariéry prosadil jako přední představitel britské módní avantgardy. V jehoh návrzích se dodnes odráží jeho vášeň pro rock, který mistrovsky mísí s elegantním „street stylem“.

Originální, půvabné a extravagantní, takové jsou exkluzivních klenoty značky Bulgari. Není divu, že si je zamilovaly také mnohé celebrity, například Elizabeth Taylor. Společnost Bulgari, sídlící v Římě, se výrobou šperků zabývá už od roku 1884. Její kořeny jsou v prastaré rodině řeckých zpracovatelů stříbra. Sotirio, otec rodiny, uprostřed 19. století emigroval z malé vesničky Epirus do Itálie, kde v římské Sistině roce 1884 otevřel svůj první obchod. Dnes je podmanivá krása šperků Bulgari známá po celém světě.

Foto: Archiv