Tváře zpravodajství televize Prima pokřtily v Krokodýlí ZOO Protivín sedm mláďat filipínských krokodýlů. Klára Doležalová, Sandra Parmová, Monika Leová a Roman Fojta jim vybrali osobitá jména a každý odcházel s jiným zážitkem.

"Kmotrou nejsem úplně poprvé, nedávno jsme byli s Karlem (Voříškem) kmotry hříbátka, ale krokodýly jsem křtila poprvé, a taky jsem ho poprvé držela v ruce, takže to byl velký zážitek," nechala se slyšet Doležalová.

"Trochu mi jich bylo líto, bylo vidět, že se s lidmi moc nekamarádí. A respekt byl taky na místě, přeci jen je to agresivní zvíře, a kdyby nemělo zavázanou tlamičku, asi bych si ho do ruky nevzala," řekla moderátorka, která svému mláděti dala jméno Rocco.

Daleko víc odvahy projevila Parmová, která se nebála mládě políbit. "Nejdřív jsem se bála, ale když jsem si ho vzala do ruky, viděla jsem, že je docela hodný a dokonce jsem ho pak nechtěla ani pustit. Bylo příjemné ho držet v ruce, polibek byl taky příjemný," smála se Sandra, jež svému krokodýlovi přiřkla jméno Ozy.

Se stejnými zážitky odjížděla z protivínské ZOO i Leová. "Měla jsem spíš strach, aby mě nepo…, ale na Filipínách jsem už krokodýla v ruce držela a byl o dost větší, takže tentokrát to byla hračka," smála se. Její mládě nese jméno Noe.

Foto: Archiv FTV Prima