Možná, že vám připadá zvláštní, že i na sex, intimitu dvou lidí, existují příručky a různé manuály. Ale není to lepší než hledání erotogenních zón a příjemných dotyků způsobem pokus–omyl?

Je pravda, že generacím před námi do jisté míry nic jiného nezbývalo, a pokud se toho ti osvícenější (muži) chtěli vyvarovat a udělat své ženě potěšení, pak se mohli vydat do vykřičených domů a učit se od kněžek lásky.

Nejen Kámásútra Ale existovaly i knihy. Kámásútra je všem známá, ale víte, že k sepsání první sexuální příručky v dějinách dal pokyn čínský císař Huang Ti už roku 2600 př.n.l.? Popisovaly se v ní techniky líbání, dráždění erotogenních zón a načasování pohybů pánve tak, aby se dosáhlo maximálního účinku. Kniha dokonce už tehdy učila, že zdravý sexuální život přináší dlouhověkost! Byla psána ve formě rozhovorů mezi císařem a třemi smyšlenými ženami: Prostou (domácí puťka), Vyvolenou (ta ráda flirtovala) a Tmavou (právě ta učila císaře všechny sexuální triky).

Zakázané polohy To, že starověk lásce přál, víme. A to, že církev, která diktovala lidem mnohé podmínky už v letech našeho letopočtu, milování odsuzovala, je všem známo též. Představte si, že církev určovala dvojicím i způsob, jakým mohou provádět sex! Pokud jste při něm napodobovali zvířata, která se páří zezadu, bylo to hříšné. Takže žádná příručka, jak dosáhnout největší rozkoše, ale naopak – teolog Albertus Magnus sestavil pětici po sobě jdoucích sexuálních pozic, od nepřirozenější, po neslušné. Byly to tyto: Misionář, Ze strany (ale tváří v tvář), Vsedě (čelem k sobě), Ve stoje (totéž) a Zezadu (víceméně nepřípustné).

Moderní doba Věříte tomu, že představa, že ženský orgasmus je něco tak trochu nepatřičného a navíc výjimečného přežívala až do dvacátého století? Vzpomínám si na knihu, která se mi dostala do rukou před léty a byla takovým rádoby průvodcem mladé ženy. V kapitole, zabývající se sexualitou, byla věta, na kterou nikdy nezapomenu. Říkala přibližně to, že normální žena může dosáhnout orgasmu asi tak jako vrcholového výkonu ve sportu! Naštěstí hned po ní přišly knihy – a není jich málo – které vám poradí, jak na to, aby byl sex pro oba nejen příjemný, ale hlavně maximálně uspokojivý.

A komu by to bylo málo, může si zajít za sexuální koučkou. U nás se sexuálnímu koučinku věnuje Gaia Julie Poupatová, která pořádá kurzy Dny pro muže, kde se mohou zájemci o to, jak nejlíp potěšit ženu, během dvou dnů naučit nejen to podstatné o psychologii žen, ale druhý den si vyzkoušet i doteky přímo v praxi. Ženám nabízí zase kurs Umění potěšit muže. Takže každý, kdo chce zlepšit svůj sexuální život, najde pro sebe to pravé.

Foto: 123rf.com