Milujete lego? Pak si nenechte ujít druhý ročník největší výstavy lego modelů. Mezi letošní novinky na Lipně patří katedrála sv. Víta, Tančící dům nebo pohyblivé obří ruské kolo.

Největší výstava LEGO modelů v České republice „Ujíždíme na kostkách“ znovu otevřela své brány v areálu Lipno Point. Výstava, kterou minulý rok shlédlo 60 000 návštěvníků, potrvá do konce září. K vidění jsou až šestimetrové modely, které postavili sami fanoušci Lego kostek.

Mezi nejžhavější novinky rozhodně patří katedrála sv. Víta, která měří přes tři metry a její součástí je i osvětlení a pohled do interiéru stavby prostřednictvím kamery. Dalšími nově postavenými modely jsou antické divadlo, hrad Bezděz, Tančící dům nebo pohyblivé obří ruské kolo na pouti. Nebudou chybět ani nejúspěšnější modely z minulého ročníku, jako hrad Rožmberk, zámek Hluboká či vila Tugendhat. Výstava zaujímá plochu neuvěřitelných 1 300 m2, tedy jednou tolik, co loňský ročník.

Ujíždíme na kostkách - Terminátor

Lego pro všechny V tomto roce je výstava ještě více zaměřena na interaktivitu všech věkových skupin. Obrovské město City Point s metrem, poutí či hudebním festivalem, umožní stát se osvětlovačem na koncertě nebo povozit obyvatele města na labutích či autodromu a ruském kole. Sekce Lego Technic potěší každého milovníka letadel, autíček, stíhaček či vláčků, kteří budou moci vybrané modely ovládat.

Ujíždíme na kostkách - veterán

Po celou dobu trvání výstavy bude probíhat stavba města, do níž se může zapojit každý návštěvník a zanechat po sobě nesmazatelnou stopu. Stavba je naplánována na 50 m2, což by znamenalo největší město z Lego kostek v ČR.

Nebudou chybět ani oblíbené sochy mimozemšťanů v sekci Space Point, která je věnovaná mimozemským civilizacím, STAR WARS, Terminátor v životní velikosti či obrovská stavba Minas Tirith z Pána Prstenů. Úspěšná vláčkodráha s jezdícími vlaky bude potom třešničkou na dortu pro všechny fandy železniční dopravy! Samozřejmostí je pak dětský koutek s velkým množstvím kostek, který umožní zabavit děti všech generací.

Všechny podrobnosti o výstavě najdete na www.ujizdimekostkach.cz.

Foto: Archiv