Pak máme něco pro vás! Vydejte se na Lipno, kde se koná unikátní a v historii České republiky největší výstava LEGO modelů hradů a zámků. A mnohem víc!

Jedinečné až čtyřmetrové modely z kostek budou k vidění v areálu Sportareny resortu LIPNO Point až do konce září. Návštěvníci si mohou prohlédnout precizně propracované modely hradů a zámků Hluboká nad Vltavou, Rožmberk, Červená Lhota a dalších významných architektonických skvostů jako jsou Staroměstská radnice, katedrála sv. Bartoloměje či Vila Tugendhat. Kromě toho je k vidění vesmírná základna Space Point, která je vůbec největším modelem výstavy, vláčkodráha, Lego Technic nebo třeba socha Terminátora v životní velikosti.

Hluboka

Jednotlivé modely postavili fanoušci Lega, přičemž stavba jednoho modelu může trvat až dva roky s použitím tisíců kostiček, jejichž hodnota je až 200 000 Kč. Celou výstavu tvoří přes 3 miliony LEGO kostiček. Při průměrné délce kostičky 3 cm, by dohromady vytvořily hada o délce téměř 90 km.

Spacepoint

Protože společnost LEGO vnímá ojedinělost výstavy nazvané trefně „Ujíždíme na Legu“, rozhodla u příležitosti zahájení výstavy právě na Lipně prezentovat nový set Ewok Village z kolekce Star Wars, jenž zde měl světovou premiéru.

Cervena_Lhota

Všechny podrobnosti o výstavě najdete na www.ujizdimenalegu.cz

Foto: Archiv