Hollywoodská herečka Uma Thurman se stala tváří legendárního kalendáře Campari, který odhalil téma pro rok 2014 v italském městě Miláno, jež je synonymem pro styl a luxus.

Uma tak ztvárnila tucet oslav v různých koutech světa. Celkem dvanáct překrásných fotografií zobrazuje zajímavé svátky, oslavy a zvyklosti. Celý koncept upozorňuje na to, že se dnes více než kdy předtím smazávají rozdíly mezi jednotlivými národy a kulturami. Hollywoodskou herečku, kterou můžete znát z filmů Pulp Fiction nebo Kill Bill jsme vyzpovídali tváří v tvář. Plna noblesy nám odpověděla na všetečné otázky týkající se žen ve světě i jejího osobního života.

Jak jste si užila svůj pobyt v Milánu? Fantasticky! Zbožňuji Itálii a focení kalendáře jsem si opravdu užila. Točila jsem tu jeden z mých prvních filmů a taky miluju fotbalové zápasy.

Jak dlouho jste seděla na koni při focení listopadového snímku? Asi hodinu. Ale nejzajímavější bylo to, že jsme koně nemohli dostat do vily, ve které jsme fotili. Nevešel se do dveří. Nakonec jsme ho málem rozřízli napůl, ale těsně předtím se nám ho podařilo protlačit.

Každý snímek představuje specifický svátek. Který z nich byste chtěla osobně zažít? Určitě brazilský nový rok. Je velmi poetický a krásný.

Jste první blondýna, jež se objevila v kalendáři Campari. Jak tuto skutečnost vnímáte? Jako blondýna jsem se narodila, takže nic jiného neznám. Nakonec nezáleží na tom, jestli jsem brunetka, zrzka nebo mám stříbrné vlasy, všichni jsme multikulturní. Ani v kalendáři Campari nejsem na každém snímku blonďatá. Mám severské vlasy, ale srdcem jsem jižanka.

Sledujete módní trendy? Přiznávám se, že moc ne. Móda je pro mě potěšení a privilegium, je spojená s kulturou země.

Foto: Koto Bofolo