Tančící dům na pražském Jiráskově náměstí právě oblékl do nového hávu prostory dosavadní francouzské restaurace v sedmém patře i salonku o patro výš.

A že se „přestavba“ opravdu povedla! Do restaurací chodíme většinou především za dobrým jídlem, o stálé kvalitě toho zdejšího nás bude muset šéfkuchař Rudolf Doležal teprve přesvědčit, ale našlápnuto má zdařile. Čas prověří, zda pomyslná laťka, kterou nastavil od prvních dnů provozu, zůstane nastavena vysoko a hostům bude stále tak chutnat, jako nám.

Interiér restaurace 3

Menu vychází především, tak jako dosud, z francouzské kuchyně. Rudolf Doležal je však doplnil o poslední trendy světové gastronomie. Okusit můžete čerstvé ryby, mořské plody i vyhlášené speciality z telecího a vepřového masa z bio farmy Medito či z kachny Barbarie z Pískové Lhoty. Aby byla zajištěna skutečná kvalita a čerstvost připravovaných jídel, pochází totiž využívané suroviny především od českých farmářů či lokálních producentů. Na vinném lístku najdete tuzemská i zahraniční vína, která zdejší pokrmy vhodně doprovodí. Příjemným zjištěním je i fakt, že narozdíl od dřívějších časů, se zde ceny jídel nevymykají podnikům v okolí.

Skokanský můstek od Barbory Ma

Ruka umělcova se vyřádila… Kromě nového menu stojí restaurace Ginger & Fred za pozornost i zajímavým interiérem. V souladu se jménem podniku, by se restaurace dala směle označit za uměleckou. Netradiční interiér vznikl ve spolupráci s galerií Art salon S a dalšími českými i zahraničními umělci. Hned při výstupu z výtahu vás přivítá socha Akt muže od Barbory Maštrlové. Ta je rovněž autorkou díla skokanského můstku s názvem Bazén a páru ručně malovaných židlí. Další originálně ztvárněné židle se zvířecími motivy a plátna na zdech pochází z dílny mladého malíře Adama Jílka. Tvůrcem skleněných děl v restauraci je Rudolf Burda. K restauraci rovněž patří malý salonek v 8. patře. Na cestě k němu lze shlédnout videoart italského umělce Marca Chiodi.

Adam Jílek obrazy i židle

Pokud tedy zatoužíte vedle gastronomického zážitku vysoko nad zemí s výhledem na panorama Hradčan a další architektonické i přírodní dominanty Prahy zároveň po zážitku uměleckém, pak se nechte vyvézt výtahem do 7. patra Tančícího domu, protože nová umělecká restaurace Ginger & Fred je pro vás to pravé!

Foto: Archiv