Dnešní doba jako by vztahům nepřála, svatby se nekonají, páry se rozcházejí… Přibývá osamocených mužů a žen, kteří nechtějí být sami, ale přesto se míjejí. Je vůbec možné najít toho pravého?

Není to snadné, ale cesta ke štěstí existuje. Jestliže hledáte partnera, pak je nutné, stejně jako při jakékoli jiné činnosti, specifikovat, co chcete, jinak řečeno – koho vlastně hledáte.

1. Jak by měl vypadat? Každá z nás má jiná měřítka krásy. Některé ženy sní o vysokém blonďákovi, jiné přitahují drobnější tmavé typy. Jedna miluje vlasatce, druhou vzrušují plešky… Pro někoho je důležité dobré vystupování nebo třeba hudební vkus. A existují také ženy, které místo svalovců preferují chlapy s bříškem…

2. Měl by být makový? Představujete si vedle sebe podnikavce, sportovce nebo někoho, kdo vám bude žmoulat ruku večer na kanapi u televize? I když v naší společnosti neexistují kasty, není to tak úplně pravda. Vyučený dělník si téměř určitě nebude rozumět s intelektuálkou, zapálený knihomol asi neoslní adrenalinovou sportovkyni…  Zjednodušeně řečeno: vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá…

3. Co od něho očekávám? Některá z nás chce rodinu. Hledá solidnost, zázemí, bezpečí, muže, který se o ni postará, až bude mít děti. Jiná žena nechce nic jiného, než partnera, který ji doprovodí do divadla a na večírky, uspokojí v posteli, tu a tam jí zavolá a zeptá se, jak se má a nebude toužit žít ve společné domácnosti. Jedno ovšem chceme od našich princů všechny: lásku.

Až si ujasníte, koho vlastně hledáte, jste o krůček blíž ke svému vysněnému vztahu. Jenže kde se dá narazit na pana Božského? Můžete samozřejmě zkusit štěstí v práci, při sportu nebo v baru. Nebo můžete být ženou činu a vydat se na lov!

1. Udělejte první krok Nikdo není psáno, že by muže nemohla oslovit žena. Nemáte co ztratit, tak seberte odvahu a vydejte se za objektem svého zájmu. Nevázanou konverzací můžete zasít semínko, sice nevzklíčí každé, ale pár se jich určitě chytne. A pak záleží jen na vás, zda v načaté konverzaci budete chtít pokračovat.

2. Vezměte s sebou kamaráda Rafinovanou fintou je „balení“ s mužem po boku. Ve chvíli, kdy jste jakoby zadaná, máte vyšší cenu. Logicky je žádanější ta samice, kolem které se samci motají, než ta opuštěná v koutku. Takže  když s sebou na lov vezmete kamaráda, určitě neprohloupíte.

3. Nechte si muže dohodit Dnes má každý spoustu přátel a ti mají zase své kamarády a ti znají zase někoho dalšího… Nestyďte se a ptejte se, jestli není někdo k mání. Proč ne? Vaši kamarádi znají vás i jeho a už předem mohou do jisté míry odhadnout, jestli se k sobě hodíte a zda se budete jeden druhému líbit…

Foto: 123rf.com