Návštěvu malého komorního podniku Café Buddha v pražské Balbínově ulici vám ze srdce doporučuji. Čeká vás tu samozřejmě dobré jídlo, ale to hlavní, co mě na této nevelké restauraci zaujalo, byla zdejší atmosféra. 

Originální sushi, teplé speciality, asijské polévky, dim-sum, fusion rolky, nigiri, sashimi, temaki, dresinky připravené z kvalitních, čerstvých sezonních či dokonce nejlepších surovin, jako je majonéza z křepelčích vajíček, mongo dresink či koření togarashi, marinované mořské řasy se sezamem, čerstvé thajské limonády a spojení tradičních kuchyní Japonska, Thajska, Malajsie a Indonésie – to vše vám nabídne Café Buddha na Vinohradech.

Teriyaki udon

Hned při vstupu vás nejspíš překvapí poměrně malý, ale velmi útulný prostor zařízený v asijském stylu. Možná oceníte i netradiční možnost koupit si cokoli z interiéru restaurace. Třeba nábytek, který je vyroben na objednávku z tradičního teakového dřeva a každý kus je naprostým originálem. Možná zatoužíte mít doma stůl a stoličky ve tvaru stohu knih, závěsy z mořských mušlí či nástěnnou podobiznu Buddhy.

Interier Café Buddha Balbínova I.

 

Obsluha je tu skutečně zcela pro vás. To ona je dalším velkým plusem pro Café Buddha. K hostům se tu chovají skutečně velmi mile, vstřícně a nevtíravě. Zdejší indonéský mistr kuchařského umění Ketut je autorem nejen dvacítky teplých specialit, ale pod jeho rukama vznikají i vynikající sushi rolky (a to i nasladko) a speciální sushi Prague či sushi Sunkiss nikde jinde nenajdete.

Pink Lady 1

Ostatně po návštěvě zdejšího kurzu přípravy sushi, musím prohlásit, že byl asi nejlepší z těch, které jsem dosud navštívila. Počet míst v kurzu je limitovaný, takže se nám instruktor Štěpán (mistrův žák) mohl individuálně věnovat a podrobně vše ukázat a vysvětlit, a cena byla, na rozdíl od podobných kurzů, poloviční. Pokud vás sushi zajímá, tuhle příjemnou zkušenost určitě vyhledejte!

Sushi Set

P. S.: V Café Buddha nabízejí polední menu za příjemné ceny, sushi set vám ochotně zabalí s sebou tak, že si jej můžete sníst třeba na lavičce v nedalekém parku nebo (není-li to k vám příliš daleko) si můžete domluvit dovoz jídla až domů nebo do práce. Součástí restaurace je i prodejní pult s původními surovinami na asijské vaření. Koupíte tu rýžové nudle, speciální sojovou omáčku, koření i třeba některé součásti jídel z nabídky menu.

Foto: Archiv