I letos spatřil světlo světa kalendář Proměny, který se tentokrát nesl v duchu tarotových karet. Velikáni českého filmu jako Nina Divíšková (77), Vladimír Javorský (51) nebo Ivana Chýlková (50) se tak změnili k nepoznání!

"Chtěli jsme dát opět dohromady co nejzajímavější sestavu osobností. To je klíč k úspěchu kalendáře Proměny, správný mix zajímavých tváří, těch velmi populárních s legendárními nebo těmi, kteří se v podobných projektech neobjevují," shodují se jeho autoři Petr Kurečka a Marek Škarpa.

"Kalendář Proměny je pro Nadaci Archa Chantal hodně důležitý. Když jsme s ním před pěti lety začínali, nedokázala jsem si představit, jak moc bude pomáhat," nechala se slyšet její zakladatelka, herečka Chantal Poullain.

"Pokřtili jsme pátý kalendář Proměny a já se už těším, s čím Petr a Marek přijdou další rok. Pokaždé mě dokáží překvapit a já se pak nestačím divit, v jaké podobě v kalendáři skončím," dodala s tím,  že letos na ní připadl Blázen.

"To možná proto, že jenom blázen by to s nimi tak dlouho vydržel," smála se Poullain na slavnostním křtu v pražském Buddha Baru.

Nejen ji pak nadchla závěrečná dražba, která byla velmi úspěšná. Originály fotografií z kalendáře a pokřtěný kalendář totiž vynesly na konto Nadace Archa Chantal 945 tisíc korun! Proměny 2014 si můžete objednat na adrese www.kalendarpromeny.cz.

Foto: Archiv