Již dnes se vypraví historický průvod z Katedrály sv. Víta na Pražském hradě na třídenní cestu na hrad Karlštejn. Průvod, v němž císař Karel IV. (David Suchařípa) s chotí Eliškou Pomořanskou (Iveta Jiříčková) a družinou dvořanů doprovázejí císařské korunovační klenoty z Prahy na hrad Karlštejn, se koná již posedmé. 

"K období Karla IV. mám takový hezký vztah. Přijde mi, že to byla šťastná doba, že se tu lidi mohli mít dobře. Navíc to byl jeden z největších velikánů Evropy, možná celého světa. A byl to český král a já jsem Čech a jsem na to hrdý. Ztvárnit takového panovníka je pro mne velká čest," uvádí k roli císaře Karla IV. David Suchařípa. Iveta Jiříčková, císařovna Eliška Pomořanská, dodává: "Těším se hlavně na ten zážitek, který má účastníky průvodu přenést do éry středověku. Cestovat v čase neumíme, tak alespoň touto formou."

GJ0O6008N

V pátek 31. 5. v 19:40 bude průvodu požehnáno na Pražském hradě před Katedrálou sv. Víta. Pak se vydá na cestu Nerudovou ulicí přes Karlův most na Staroměstské náměstí a Můstek a bude pokračovat Vodičkovou ulicí na Karlovo náměstí. Tam bude od 20:00 připraven historický program. Královský průvod dorazí na Karlovo náměstí kolem 21:00.

Den na to, v sobotu 1. 6., vyrazí Královský průvod v 10:00 z Malé Chuchle až do Dobřichovic, kde sobotní putování Královského průvodu skončí. Ve všech městech a obcích na trasebude průvod provázet dobový program.

Poslední den, v neděli 2. 6., vyjde průvod v 10:30 na Karlštejn, kde uloží císařské korunovační klenoty v kapli sv. Kříže.

Podrobný plán najdete na www.kralovskypruvod.eu

Foto: Archiv